Gydytoja Jurgita Sejonienė, iki apsispręsdama tapti politike, dirbo radiologe Vilniuje, taip pat dalyvavo Medikų sąjūdžio veikloje.

Gydytojas Jonas Gricius iš Lietuvos su šeima išvažiavo prieš devyniolika metų ir šiuo metu dirba urologu Meino ligoninėje, JAV.

Tiesą sakant, buvau pasiryžęs su Jurgita ir Jonu pasikalbėti apie tai, kaip į pandemijos iššūkį reaguoja JAV ir Lietuvos gydytojai. Tačiau kiekvienas pokalbis yra nuotykis ir mes visą valandą linksmai kalbėjome apie tai, kaip ruošiami gydytojai Lietuvoje ir JAV, kuo skiriasi dviejų valstybių Sveikatos apsaugos sistemos. Tiesa, svarbiausia išvada nurodė ne tiek į skirtumus, kiek į panašumą – bet kurioje sistemoje svarbiausias dalykas paties gydytojo asmenybė – tai, kiek jis empatiškas, žmogiškas.

Jurgita šiuo metu yra mano kolegė Seime ir ji labai rūpinasi ne tik kova su pandemija, bet bendra Sveikatos apsaugos sistemos būkle Lietuvoje, aktyviai socialiniuose tinkluose kovoja su absurdiškomis sąmokslo teorijomis.

Joną sutikau kai mums abiems buvo septyneri. Kartu mokėmės nuo pirmos iki dvyliktos klasės Vilniaus S. Neries mokykloje. Pasiilgstu jo ir kartais net tampa pikta, kad jis taip toli – kažkur tarp JAV miškų ir pelkių, apsnūdusiame Meine. Labai džiaugiuosi sprendimu jį įvilioti į pokalbį, nes, kaip patys įsitikinsite, jis charizmatiškas ir labai įtaigus pašnekovas.

Kai pamačiau, jog kalbamės jau valandą, supratau, kad dera baigti, nors laikas tikrai neprailgo, o temų, apie kurias norėjosi kalbėti, dar liko daug.

Tad šiuo atveju labai svarbi Jūsų nuomonė. Jei šis pokalbis sulauks bent šimto reakcijų, jog „patinka“, būtinai kviesiu pašnekovus susitikti dar kartą. O gal net galite pasiūlyti klausimus, kuriuos norėtume, kad perduočiau pašnekovams? Gal kils noras sureaguoti ir kitiems lietuviams medikams, dirbantiems įvairiose pasaulio vietose?

Tikrai raginu nepagailėti laiko ir pažiūrėti ar išlausyti pokalbį. Tikiu, kad nenusivilsite.