Ramūnas Karbauskis atvedė savo vadovaujamą partiją į dar vieną pergalę. Žaliavalstiečiai oficialiai paskelbė, kad nepasirašo Lietuvos partijų susitarimo dėl užsienio politikos gairių. Karbauskis dar patikslino, kad jo vadovaujama partija lieka vienintelė, kuriai Lietuvoje rūpi nacionaliniai valstybės interesai. Jei neklystu, kurios (valstybės) – nepatikslino.

Mano galva, labai nuoseklus ir sąžiningas žingsnis, nes sunku būtų patikėti, kad pasikeitė Karbauskio požiūris į Rusiją, Baltarusiją ar Kiniją, kurios šiandien kelia didžiausią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Karbauskis padarė viską, ką sugebėjo, kad Lietuva netaptų NATO nare, jo partija aršiai kritikavo visas energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos iniciatyvas, kritikavo sankcijas Baltarusijai ir Rusijai, globojo Kremliaus inicijuotas protesto grupes, puikiai įvaldė patriarcho Kirilo retoriką apie menamą krikščioniškų vertybių gynybą, itin aršiai stengėsi, kad Lietuvos santykiai su Taivanu netvirtėtų.

Ar po šio Karbauskio inicijuoto žingsnio kas nors LVŽS frakcijoje paskelbs protestą? Pavyzdžiui, ponas Surplys, kuris aktyviai dalyvavo ir net džiaugėsi grupės, rengusios susitarimo tekstą, veikla? Siūlau prisiminti šiuos „herojus“. Taip pat ir per artėjančius Savivaldos rinkimus, per kuriuos Karbauskis žada parodyti savo jėgą.

Tiesą sakant, labai didelė prabanga valstybei, kai joje veikia politinė jėga, kurios lojalumas Tėvynei abejotinas. Tačiau tai demokratijos kaina. Galime pasidžiaugti bent tuo, kad Karbauskio planas įsitvirtinti valdžioje nepasisekė. Tikiuosi, kad didžioji visuomenės dalis formuoja politinį imunitetą Karbauskiui ir jo bendrams.