Vakar socialiniuose tinkluose galima buvo matyti vaizdą, kai Ukrainoje prieš orkus besikaunantys kartvelai sudegino Mordoro vėliavą. Didelis kontrastas Sakartvelo valdžiai, kuri eilinį kartą persigalvojo ir nusprendė neprisijungti prie Vakarų aljanso ekonominėje kovoje su Mordoru. Dar kartą įsitikinome, jog Mordorui pavyko užsitikrinti Sakartvelo kontrolę per marionetinę valdžią. Ar tikrai išdidūs kartvelai susitaikys su marionečių statusu?

Deja, bailiai atrodo ir Moldovos pozicija. Tuo labiau, kad dabar puiki proga kur kas glaudžiau bendradarbiauti su Rumunija. Tačiau vadinamoji „provakarietiška“ Moldovos prezidentė tikisi pralaukti karą. Nelabai įsivaizduoju, ko dabartinėje situacijoje vertos Sakartvelo ir Moldovos paraiškos tapti ES narėmis? Apmaudžiai nepasinaudota proga pabandyti atsiimti okupuotas teritorijas. Tai rizikinga, tačiau bene vienintelis šansas pelnyti tikrą pagarbą Vakarų akyse.

Vengrija… Zorbanas švenčia užtikrintą pergalę. Apsvaigęs nuo jos, jis pavadino Zelenskį savo priešu. Tai didžiausia Mordoro pergalė šiais metais. Nors zorbanistai surinko tik kiek daugiau nei pusę balsų daugiamandatėje apygardoje, tačiau pergalės vienmandatėse garantavo konstitucinę daugumą. Dabar svarbiausias klausimas – ar Vengrija bus ES silpnoji grandis, ar keliaus paskui garsųjį karinį laivą? Būtų logiška, kad „užleistų vietą“ Ukrainai. Nuoširdžiai gaila tų vengrų, kurie jau paskelbė, kad nemato galimybės likti su Mordoru sparčiai panašėjančioje valstybėje.

Ar Vengrijos premjeras ką nors pasakė apie skerdynes Kijevo srityje? Neteko girdėti. Labiausiai tikėtina, kad jis laikysis Modoro pozicijos, kurio propagandistai jau kuria siaubo pasaką, esą visos kraupios nuotraukos surežisuotos, lavonus vaidina specialūs aktoriai, o kai kur patys ukrainiečiai sušaudė civilius, nes labai nori gauti ginklų iš Vakarų. Gerai, kad nepridūrė, jog ukrainietės pačios prievartauja orkus, o ukrainiečiai susiriša rankas už nugaros ir nusišauna į pakaušį, idant pakenktų Mordorui.

Beje, Mordoras suskubo kreiptis į JT, reikalaudamas ištirti esą neteisėtus kaltinimus ir „juodinimo“ kampaniją. Negi pagaliau suprato, kad pramušė pragaro dugną ir išsigando?

Ką daro išsigandę orkai? Išlieja visą agresiją raketomis. Mikolajevas ir Odesa šiąnakt tai patyrė. Okupantai negali pakęsti, kad Ukrainoje gali likti neapgriautų miestų. Tuo tarpu matome, kad mūšio lauke orkai nesugeba nieko pasiekti, be to ir prisigrobtą turtą reikia vežti.

Šiame kare jau prikurta daug anekdotų apie Mordoro plėšikų bukumą. Kartais sunku patikėti, jog šie anekdotai gimė iš tikrų įvykių, tačiau perskaitai kažkurio orkų vado pasipiktinimą, kad melas viskas, kas kalbama apie tai, jog Černobylio apylinkėse buvę orkai gavo didelę dozę radiacijos… Esą per Antrąjį pasaulinį karą tame pačiame miške apkasuose sėdėjo Stalino kariai ir niekas nuo radiacijos nenukentėjo. Panašu, kad šis orkų vadas „praleido“ informaciją apie Černobylio avariją. O gal šventai tiki, kad radiacija – tai ukrainiečių išsigalvojimas?

Mariupolis, nesuprantu kaip, bet laikosi. Orkai bando persigrupuoti, tačiau jų orda labai demoralizuota ir kol kas sugeba žudyti tik civilius, o ne kariauti. Vis laukiu žinios, kad ukrainiečiai smogė orkams su galingesniais ginklais.

Į ką atkreipti dėmesį pirmadienį? Į pranešimus dėl stiprėjančių sankcijų. Taip pat linkėkime stiprybės Odesos regionui, kuris vis intensyviau apšaudomas. Melskimės, kad Mariupolio didvyriai nepalūžtų. Taip pat viltingai laukime žinių, kad link Mariupolio po truputį artėja Ukrainos pajėgos. Taip pat linkiu, kad orkai netektų dar kokių penkių lėktuvų, o tarp į Kurską patrauktų orkų kiltų nenorinčių grįžti į Ukrainą maištas. Dar pasvajokim… Kosto Kalinausko baltarusiško būrio kariai galėtų perimti kontrolę to Baltarusijos regiono, iš kurio raketos skrieja į Ukrainą. Manau, kad jau pats laikas „atpirkimo ožio“ paieškoms Mordore.