Mordoras dar kartą keičia savo tikslus Ukrainoje. Dabar jau skelbiama, kad bus susitelkta į Donecko ir Luhansko regionų „išlaisvinimą“. Paaiškinu – niekam nebekelia abejonių kad, kai Mordoras skelbia apie „išlaisvinimą“, turima galvoje pirmiausia žmonių sunaikinimas ir visų pastatų pavertimas griuvėsiais.

Lavrovas paaiškino, kad nesiekia pakeisti valdžios Ukrainoje, nes tai esą pačių ukrainiečių reikalas. Taip pat paneigė galimybę, kad gali panaudoti atominį ginklą prieš kurį nors Ukrainos miestą. Ramiau? Kadangi orkai visada meluoja, tai niekas nebetiki jokiais jų pareiškimais.

Kiek realu, jog jie įgyvendins dabartinį planą? Netikiu. Tačiau jie bet kada gali paskelbti, kad jų tikslas buvo atsikratyti prastai veikiančia karine technika ir sumažinti vyrų perteklių valstybėje. Tai jie atliko labai sėkmingai.

Suprantu, kad Mordoro režimo svajonė – aparatas, kuris naudojamas filme „Vyrai juodais drabužiais“, galintis visai ištrinti atmintį tiek, kiek reikia. Kadangi tokio neturi, tai orkai naudojasi jo analogu: mokys istorinių melagienų nuo pirmos klasės ir reikalaus, kad mokiniams būtų plačiai pasakojama „oficiali versija, kaip vyko speciali operacija Ukrainoje“. Spėju, kad toje versijoje Mordoras didvyriškai nugalės NATO, užims visą Ukrainą, o paskui džentelmeniškai pasitrauks, prieš tai panaikinęs visas žmonių ir gyvūnų ligas ir dar apsėjęs laukus.

Mariupolis… Šis žodis turėtų kelti siaubą Mordore. Jau daugiau nei keturiasdešimt dienų skelbiama, kad „šiandien miestas bus užimtas“. Kiekvieną dieną paskelbiamai vaizdai, kaip Azovo kovotojai sunaikina orkų tanką ar automobilį su okupantais. Ant miesto numesta tiek sprogmenų, jog jau viskas tapo griuvėsiais. Okupantų smūgiai vis stiprėja, tačiau pergalės nėra ir tiek. Griebtasi ir botago, ir meduolio, bandyta sukiršinti ukrainiečius, esą valdžia paliko Azovo vyrus likimo valiai, tačiau atrodo, kad didvyriai atgyja ir kaunasi toliau. Nemaža dalis ekspertų net tvirtina, kad Mariupolis – vienintelė reali orkų pergalė. Tačiau, net jei Azovas pakiltų į dangų, ar tai galima būtų vadinti tikra pergale?

„Maskva“ paskendo, bet vis dar stovi Krymo tiltas. Dar vienas Mordoro galybės simbolis, jungiantis pusiasalį su Mordoru. Galingas, didžiulis tiltas. Statant jį buvo klausiama, ar netaps jis ukrainiečių taikiniu? Atsakė: neturi ukrainiečiai tokių priemonių, kurios leistų sunaikinti tiltą, net jį pažeisti rimčiau. Tikrai? Po „Maskvos“ paskandinimo, vis dar taip manote? O gal palikite ramybėje likusius Azovo didvyrius ir niekas nelies tilto?

Vakar vakare okupantai tiesiog šėlo ir naudojo artileriją, norėdami įvaryti išgąstį ukrainiečiams. Tačiau, išaušus rytui, pasirodė, kad baisu okupantams, o ne ukrainiečiams kariams, kurie siunčia žinutes Mordoro moterims, jog lauktų mylimųjų liekanų.

Kai rašau šias eilutes, Donbase kovos vyksta. Tačiau apie kurios nors pusės pergalingą puolimą nėra jokio pagrindo kalbėti. Tačiau, neabejoju, šiandien dar viena diena, kuri priartino Ukrainos pergalę, nes ukrainiečiai primena tą stebuklingą slibiną, kuriam nukirtus galvą, atauga dar nuožmesnė, o okupantai veikiau panašūs į storą sieną, kuri vis trankoma ir trankoma, kol galiausiai pradeda skeldėti ir tikrai po kurio laiko iš jos liks tik griuvėsiai.

Turiu svajonę, kad išgirsime, jog okupantai bėga nuo Mariupolio. Tai būtų paskutinis jų pabaigos ženklas. Toliau būtų tik kasdienis triuškinimas.