Labai netikėtą žinią perskaičiau Bernardinai.lt – trys lietuviai ortodoksų kunigai yra nušalinti nuo kunigystės. Mockus, Dauparas ir Sungaila – tiesą sakant, tiems, kurie domėjosi ortodoksų veikla Lietuvoje, tai geriausiai žinomi dvasininkai. Aktyviausi, dalyvaujantys ekumeninėje veikloje, labai daug darantys, idant santykinai nedidelė ortodoksų bendruomenė Lietuvoje netaptų sekta.

Po vis–dar–patriarcho Kirilo viešų pasisakymų tapo akivaizdu, kad Maskvos patriarchatas virto karo partija. Vilties teikė Vilniaus metropolito Inokentijaus viešas pasisakymas, kuriame jis pasmerkė karą ir sakė, kad nesutinka su Kirilu. Teigė, jog tai esą normalu ortodoksų bendruomenėje, jog įvairių vyskupijų ganytojai turi skirtingas pozicijas visuomeninių procesų atžvilgiu.

Paskui teko girdėti, kad Kirilas paskyrė savotiškus prievaizdus toms vyskupijoms, kurių dvasininkų pozicija kėlė jo nepasitenkinimą. Lietuvos ortodoksai paneigė, jog bandoma įvesti cenzūrą ir ragino nekurti sąmokslo teorijų. Tačiau panašu, kad nieko kurti nereikia ir Maskvos patriarchatas mokosi iš Mordoro, o Kirilas išpažįsta valdovą Vladimirą, o ne Kristų.

Situacija labai primena Kirilo kontrataką ar „specialią operaciją“. Panašu, kad ji baigsis taip pat kaip ir orkų antpuolis į Ukrainą – Maskvos patriarchato žlugimu. Tikėtina, kad Lietuvoje turėsime autokefalinę ortodoksų Bažnyčią, galbūt atsigręžusią į Konstantinopolio patriarchą.