Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Andrius Navickas teigia, kad būtina numatyti gaires, kaip spręsti įsisenėjusias paauglių socialinių ir psichologinių paslaugų trūkumo klausimą.

Kovo 15 d. Lietuvos Respublikos Seime įvyko Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos organizuota nuotolinė diskusija „Paauglystės iššūkiai“. Vienas iš svarbiausių diskusijos tikslų buvo paskatinti kartu diskutuoti politikus, pagalbą paaugliams teikiančių nevyriausybinių organizacijų ir valstybės institucijų specialistus bei vadovus.

„Svarbu išsiaiškinti, ką mes, kaip politikai, galime padaryti jau šiandien, kad paauglystės iššūkiai netaptų brangiai kainuojančiomis ilgalaikėmis emocinėmis ar psichikos problemomis“, – teigia A. Navickas.

Diskusijoje dalyvavo įvairių sričių specialistai: dr. Gintautas Sakalauskas, dr. Virginija Klimukienė, dr. Aušra Kurienė, dr. Vaida Kalpokienė. Savo patirtimis ir įžvalgomis dalinosi darbui su paaugliais ir jų artimaisiais atsidavę nevyriausybinio sektoriaus atstovai: Mariana Sutkienė iš „Vilnius Social Club“, Kristina Mačiulytė iš VšĮ „Actio Catholica Patria“ bei Lazdijų rajono Viešosios bibliotekos Jaunimo centro atstovė Alma Stučkienė. Specialistų išsakytas problemas išgirdo visos su tuo dirbančios institucijos: Socialinės apsaugos ir darbo, Teisingumo, Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų atstovai, vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

„Mes galime sutaupyti daugybę pinigų, jei tapsime kiek labiau kūrybingi, proaktyvūs, jautrūs ir investuosime į prevenciją, o ne dirbsime ties gaisrų gesinimu“, – sako A. Navickas.

Diskusijoje dalyvavę Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos nariai A. Navickas, Dovilė Šakalienė, Linas Slušnys ir kiti diskusijos dalyviai ne tik konstatavo daugybę paauglystės iššūkių lauke kylančių problemų, bet ir pabrėžė investicijų į prevencinį darbą svarbą.