Jei dabar valdžioje būtų Skvernelis, žmonės nesirgtų, nesibrautų pas mus per sieną su Baltarusija pabėgėliai, visi keliulai būtų išasfaltuoti, santykiai su Baltarusija, Rusija ir Kinija geri, visi bedarbiai gautų gerai apmokamą darbą Orleane ir apie demokratiją Lietuvoje Holivudas kurtų filmus.

Jei Sveikatos ministrų būtų Veryga, visi galėtume atostogauti po penkias savaites, turėtume vardinius ginklus, visi Lietuvoje būtų blaivininkai ir šviesios žmonių akys galėtų įžvelgti Agnės Širinskienės išmintį. Dainius Kepenis vadovautų Tikrosios sveikatos institutui, kuris būtų įkurtas specialiai iškirstoje eketėje – dirbtinį ledą parūpintų geriausi Lietuvos mokslininkai. Farmacijos pramonės atstovai atgailautų ir vaistus dalintų už dyką. Kas rytą Veryga su mumis sveikintusi iš televizoriaus ir praneštų, ką dera mums veikti.

Jei valdžioje būtų Vilija Blinkevičiūtė, prie oro uostų susidarytų ilgos pensininkų eilės. Jie, nežinodami kaip išleisti gausias pensijas, skristų į brangiausius pasaulio kurortus. Elektros ir visų kitų energijos rūšių kainas būtų reguliuojamos Premjerės įsakais, vadovaujantis Mėnulio kalendoriumi. Lyčiai neutrali partnerystė būtų įteisinta, bet slapčia ir apie tai žinotų tik užsienio diplomatai ir Europos Parlamento socialistų grupė. Žmonėms valdžia pasakotų tik gražius dalykus, o mokykloje per istorijos pamokas būtų mokoma, jog žmonės skurdo, sirgo ir mirė, kol nepasirodė Vilija ir viską sutvarkė.

Jei valdžioje būtų Gitanas Nausėda, tai.. Pala, jis dabar ir yra valdžioje. Ar tikrai? Na, bet, jei jis dar labiau būtų valdžioje, galėtų ir toliau „trolinti“ Vyriausybę, sakydamas: nežinau, ką ten darote, bet griežtai reikalauju, jog liautumėtės. Arba, kai valdantieji ateitų pas jį ir sakytų: mes su Jumis sutinkame, jis gudriai šypsotųsi ir sakytų: „vėlu, aš jau persigalvojau..“

Na, ir galiausiai – jei valdžioje būtų Lietuvos šeimos maršas, visos šeimos būtų apgintos, tikros santuokos būtų skaičiuojamos tik nuo antros (pirmoji – pilotinė), niekas nesiskiepytų ir Lietuva pasaulyje pagarsėtų, kaip Intelektualų eutanazijos rojus. Valdžios sprendimai būtų priimami tik vadovaujantis moksliniais argumentais, t.y. analizuojant kavos tirščius ar pagal Sirijaus žvaigždės judėjimą. Nors visi ministrai būtų susipykę, tačiau jie reguliariai susiriktų kartu, jog pasmerktų konservatorius. Visi lietuviai būtų dori, pamaldūs, o švietimo programas kuruotų Artūras Orlauskas. Kiekvieną valstybės tarnautoją, prieš priimant į tarnybą ir kartą per metus patikrintų egzorcistas Valkauskas.

Kai pagalvoji, tiek mažai trūksta iki tikros laimės.