Ar žinote, kad Mordoras turi savitą kelią ir ne mums jį vertinti? Natūralu, kad Mordoro elitas į istoriją žvelgia kitaip, nei mes. Natūralu, kad Mordoras tūžta, jog yra spaudžiamas ir bandomas užgožti kitų imperijų.

Neturėtume skubėti smerkti Mordoro, nes nepamirškime, kad ne viską žinom apie tai, kas vyksta Ukrainoje. Yra karas ir yra jo įvaizdis.

Ir šiaip – nelinkėkime Kruvinojo Vovos galo, nes paskui Mordore bus „smūtos“ laikotarpis, o tai pavojingiau nei dabartinė imperija…

Kas tokios pozicijos autorius? Goblinas Lavrovas? Ne. Mordoro propagandistai? Ne. Tokią poziciją išskaičiau profesoriaus Alvydo Jokubaičio interviu lrt.lt. Na taip, jis nepalaiko Mordoro. Jis nekritikuoja Vakarų, nors jie tik plepa ir Profesorius nenori turėti daugiau priešų, tačiau…

Be abejo, Profesorius gali turėti savo poziciją ir jis tikrai įsitikinęs, kad yra keliomis galvomis protingesnis už tokius kaip aš. Tačiau, mano galva, pernelyg ilgai mandagumas neleido pasakyti, matant „maršistų“ teorijas, kad tai yra nesąmonė.

Ne, gerbiamieji, nėra kažkokio „ypatingo kelio“ šalia Vakarų. Arba mes esame ten, kur mums ir vieta, Europoje, ir suteikiame jai savo unikalų atspalvį, arba mes „ypatingu keliu“ žengiame į Mordoro sutemas. Tai, ką Mordoras daro su Marijupoliu, nėra ypatingo jo kelio apraiška. Tai absoliuti moralinė degradacija. Ir negąsdinkime, kad po Kruvinojo Vovos gali būti blogiau. Beje, pats Profesorius labai mėgsta Kantą, kuris tvirtina, kad privalome atlikti savo moralinę pareigą dėl jos pačios, o ne dėl padarinių, kurių tikimės.

Nemandagiai reaguoju, bet šiandien visi bandymai „suprasti Mordorą“ man atrodo moraliai ir intelektualiai iškrypę.