Nusivylimai:

1. Tuščiaviduris pirmasis Biudžeto projektas, kuris parengtas tik dėl įvaizdžio, atsakingai neapskaičiavus, kiek kainuos visų įsipareigojimų vykdymas.

2. Nusikalstamas neveiklumas vis labiau siaučiant pandemijai: „Palaukime rinkimų“, „Dabar tai jau ne mūsų reikalas“, „Auksinis jūs žmogus, ministre“.

3. Opozicijos nenoras kuo greičiau užtikrinti nuotolinių plenarinių posėdžių galimybę: „O jei dings elektra?“, „O jei sutuoktinis darys spaudimą, balsuojant iš namų?“, „Man patogiau kitaip…“

4. Valdemaro Valkiūno ir jo padėjėjos Nendrės Černiauskienės duetas. Po vieną jie nebūtų tokie destruktyvūs. V. Valkiūnas savo elgesiu įrodė, kad Seime gali būti dar labiau į neviltį varančių politikų nei Petras Gražulis.

5. Kęstučio Glavecko perbėgimas į Mišrią grupę po kurio prasidėjo labai greita politinė degradacija: keisti priekaištai svarstant Premjerės kandidatūrą ar Vyriausybės programą, absurdiškas protestas pirmojo nuotolinio Seimo posėdžio metu, planai kurti bendrą frakciją su Remigijumi Žemaitaičiu.

6. Situacija, kai esame priversti apsispręsti dėl kandidatų į Konstitucinio Teismo teisėjus po kelių virtualių susitikimų, be ilgos ir rimtos diskusijos. Lieku prie nuomonės, kad geriau lėčiau, bet atsakingiau.

Malonūs atradimai:

1. Galiu tik dėkodamas nusilenkti visiems tiems, kurie dirbo tam, jog būtų įmanomi nuotoliniai Seimo posėdžiai. Per mėnesį padaryta tai, kas nebuvo padaryta per pusę metų. Svarbiausia – sukurta sistema atlaikė „stresinį testą“.

2. Paulius Saudargas jau per pirmą posėdį parodė, kad puikiai sugeba pirmininkauti, o per nuotolinius posėdžius tik įtvirtino savo reputaciją. Žinojau, kad jis gabus, bet tokio gero pirmininkavimo nuo pat pirmo posėdžio tikrai nesitikėjau.

3. Nerimavau, kaip dirbs Žmogaus teisių komitetas, kai jam vadovaus naujokas ir specifinį įvaizdį turintis politikas Tomas Vytautas Raskevičius. Pasirodo, kad jis sugeba dirbti puikiai, racionaliai ir neprimesdamas savo pozicijos. Mokausi, nors pasipūtusiai maniau, kad aš galiu jį pamokyti.

4. Ingrida Šimonytė yra politikė, kuria pasitikiu, labai vertinu ir už ją labai „sergu“. Atrodo, kad maloniai nustebinti jai jau net nėra erdvės. Tačiau jos sprendimas atsiprašyti opozicijos svarstant Deklaraciją apie smulkiojo verslo padėtį, po kurio LŽVS frakcija grįžo į posėdį, tik dar kartą įrodė kokio masto ji yra lyderė.

5. Labai vertinu Gintarę Skaistę ir esu įsitikinęs, kad ji puiki Finansų ministrė. Jos rami ir tvirta laikysena svarstant biudžetą ir tribūnoje praleidžiant valandų valandas, verta didžiausios pagarbos. Turime labai profesionalią ir kartu empatišką ministrę. Prieš kurį laiką prognozavau, kad ji taps politine lydere. Nesuklydau.

6. Viktorijos Čmilytės – Nielsen tvirtybė ir gebėjimas greitai išanalizuoti susidariusias situacijas. Taip, ji nuostabi šachmatininkė, tačiau ne visi sugeba vienos srities talentus taip sėkmingai pritaikyti kitoms sritims. Negaliu sakyti, kad labai nustebino, bet malonu, jog lūkesčiai pasitvirtino.