Gretimame bute gyvena agresyvus kaimynas. Dažniausiai jis apsvaigęs ir neadekvatus. Visi laiptinės gyventojai jo vengia ar net bijo. Niekas nėra garantuotas, kad jis neįsiverš pykčio apimtas.

Vieną dieną jo agresija prasiveržė, jis išlaužė kaimynės buto duris ir ėmė ją mušti. Pirmoji kaimynų reakcija buvo stulbinanti – o gal tai tik vidinis konfliktas? Juk kaimynė galėjo mandagiau su agresyviu chuliganu kalbėti. Gal paprasčiausiai jis išlies įsiūtį ir viskas?

Kaimynė pasirodė drąsi ir davė atkirtį užpuolikui. Taip pat pradėjo šauktis pagalbos.

Kaimynai iškvietė policiją. Tačiau pastaroji, nenorėdama eskaluoti situacijos, liko laiptinėje ir palaikė moterį drąsinančiais šūksniais. Taip pat įmetė jai lazdą gynybai.

Kaimynai svajingai svarstė, kad būtų gerai, jei ta moteris tiek prikultų užpuoliką, kad jis daugiau niekur nesikištų. Tačiau ar jai pavyks? O jei jis paskui bus tik piktesnis?  Be to jis namuose turėjo įvairių įrankių, kuriuos buvo patogu iš jo skolintis. Pavyzdžiui, dalgį. Nes kieme auga žolė ir nėra kuo ją pjauti. Savą dalgį pirkti brangu.

Atsirado kaimynų, kurie pradėjo siūlyti išeitį. Tegu durys į moters butą lieka išlaužtos, o agresyvus kaimynas pasiima vieną jos buto kambarį ir galimybę bet kada naudotis virtuve ir šaldytuvu joje. Taip pat jis turi pažadėti, kad kurį laiką stengsis būti ramus.

Kokia jūsų pozicija? Tiesą sakant, nėra didelio skirtumo kas vyksta moters bute. Norisi ramybės, kad nebūtų triukšmo, nes per televizorių rodo mėgstamą serialą. Tačiau jei chuliganas įsiveržtų ne pas tą moterį, o pas jus, ar sutiktumėte gyventi be lauko durų, atiduoti kambarį ir dar leisti jam nuolat šeimininkauti virtuvėje? Ne, bet gal taip nenutiks. Jei chuliganas veršis, kaimynai žadėjo padėti. Jūs jau seniai gyvenate šiame name, o ta moteris atvyko prieš kelis metus. Teko girdėti, kad ji kažkokia chuligano giminaitė.

p.s. Kaip teigia specialistai, mes linkstame palaikyti agresorių, o ne auką, nes taip paprasčiau, nes galima likti pasyviais. Todėl ir gyvename traumų pasaulyje. Tai Kaino pasaulis, kuriame niekas niekada nesijaus saugus.