I

Saulėta XXI amžiaus diena Europoje. Į XVII amžiuje įkurtą saugoti Europą nuo totorių išpuolių miestą Charkovą pagaliau atėjo šiluma. Pavasaris šiemet labai nedrąsus ir kiek susigūžęs. Sutuoktinių pora išveža savo kūdikį į lauką. Mažylis jau daugiau nei tris mėnesius jaučia tėvų nerimą. Spėju, jis jau priprato prie sirenų, kurias išgirdę tėvai labai sunerimsta.

Tačiau šiandien saulėta ir atrodo, kad pasaulis draugiškesnis, kartu su spinduliais daugėja ir vilties, kad kažkada tai baigsis.

Ir tada jie išgirsta garsą, kuris priverčia susigūžti, persmelkia baimė – niekas nebežino kur yra iš tiesų saugi vieta. Sprogimas drioksteli visai šalia…

Vyriškis žuvo vietoje, dėl moters gyvybės laukia sudėtinga kova. Vilties nedaug, bet medikai padarys viską, ką gali. Tačiau, net jei pavyks, ji išgirs pasakojimą, kad yra našlė ir dar… jos kūdikio kūnelį rado ant laiptinės stogo. Sprogimo banga jį ten nusviedė, tarsi kamuolį.

II

Saulėta XXI amžiaus diena Europoje. Prancūzijos prezidentas skambina Vokietijos kancleriui ir abu svarsto, kad reikėtų vengti eskalacijos, neerzinti Putino.

Vengrijos premjeras dar kartą patvirtina, kad neaukos savo tautos interesų, nepasiduos rusofobijai ir vetuos naftos embargą.

Senolis diplomatijos guru Kissingeris samprotauja, kad nereikėtų spausti Putino į kampą, reikia padėti jam oriai išeiti iš konflikto ir būtų prasminga atiduoti dalį Ukrainos teritorijos Rusijai.

Rusų šeima virtuvėje geria arbatą ir kalbasi, kad visas pasaulis sukilo prieš rusus, kad visi veidmainiai ir nemato kaip viskas nevienareikšmiška.

Lietuvos politikas socialiniuose tinkluose piktinasi, kad pinigai renkami koviniam bepiločiui, kuris bus padovanotas Ukrainai, nors ne visi Lietuvos vaikai gyvena apgaubti komforto.

III

Per žinias praneša apie įvykius Ukrainoje. Pagalvoji, kad pavargai nuo viso streso. Dveji pandemijos metai ir visų kovų dėl kaukių nešiojimo, skiepų, paskui visos kalbos apie karą, kuris niekaip nesibaigia, tik viskas brangsta ir dar ta valdžia klastingai nepaprastąją padėtį įvedė, ką gali žinoti, gal vėl kažką rezga. Informacija apie Ukrainą nebekelia emocijų – galėtų jie ten pagaliau baigti. Televizoriaus neišjungi, nes lauki svarbiausio – orų prognozės. Savaitgalis, regis, bus lietingas, bet gal yra vilties, kad busbent kiek saulėta.