Zuoko gyrius Matijošaičiui ir noras derėtis su Maskva, kuri, esą, gali būti atskirta nuo putinorašizmo, taip pat Vaitkaus fone demonstruojama okupantų vėliava nėra „komunikacinės klaidos“.

Tai politinė strategija, nes šių veikėjų pergalė antrame ture labai priklauso nuo to, kiek pavyks mobilizuoti „Rusijos pasaulio“ gerbėjus. Klaipėdoje jų lyderiu ilgą laiką buvo Titovas, Vilniuje – Tomašewskis.

Galima drąsiai sakyti, kad Vilniuje ir Klaipėdoje mūsų laukia ne partijų ar net ne dviejų politinių vizijų mūšis, o veikiau geopolitinė kova tarp Kremliaus ir Europos. Ji bus labai sudėtinga, nes Kremlius turi svertų, kaip aktyvuoti ir mobilizuoti savo Penktąją koloną, į kurią ilgai buvo investuojama.

Esminis klausimas – ar MES galime iš tiesų mobilizuotis.

Vilniuje Zuokas bandys ne tik mobilizuoti tomaševskininkus ir „maršistų“ grupeles. Jam dar svarbiau įteigti, kad vilniečiams nėra ko padėti konservatoriams. Jis koketuoja su Vilniaus liberalais, kabina makaronus darbiečiams, karbauskininkams ir skvernelistams.

Po pirmojo rinkimų turo bičiulis atsiuntė pasiūlymą, kad antrojo turo simboliu galėtų būti perbraukta Z raidė. Nes Vilniuje šiuo metu šios rašizmo ideologijos simbolis ir yra Zuokas. Nežinau ar tai nėra pernelyg didelis Abonento sureikšminimas. Tačiau tiesa tai, kad Vilniuje turime skelbti mobilizaciją – tokią pat, kaip per RADAROM. Turime savo balsais parodyti, kad Zuoko vieta ne Konstitucijos prospekte, o Grūto parke.

Klaipėdoje situacija dar dramatiškesnė. Zuokas bent neturi tiek tiesioginių verslo ryšių su Baltarusijos oligarchais. Atiduoti miesto biudžetą į Vaitkaus rankas reikštų, kad mūsų energetinis savarankiškumas komplikuojasi, nes svarbiausią Vakarų Lietuvos miestą su uostui, kuriame stovi SDG terminalas, valdo žmogus, labai tikėtina, tiesiogiai priklausomas nuo pinigų iš Rytų.

Ar realu Klaipėdoje sukelti pilietinę bangą ir tvirtai pasakyti, kad tai europietiškas miestas ir visada toks bus? Tam reikia, kad kiekvienas klaipėdietis, kuris nori, kad jo miestas netaptų Kremliaus anklavu, turi ne tik pats ateiti balsuoti, bet ir paraginti tai padaryti visus gimines, kaimynus, bendradarbius. Kiekvienas jaunas klaipėdietis, kuris turi teisę, bet nebalsuos, bus dezertyras, rašistų bendrininkas.

Jei manote, kad pernelyg dramatizuoju, prisiminkite, kad tuos, kurie perspėjo dėl Rusijos ekonominės ekspansijos Vakaruose ir karinės agresijos Ukrainoje, taip pat vadino paranojikais ir sumaišties kėlėjais. Už tai, kad nenorėta pripažinti nepatogios tiesos, dabar mokame šimteriopą kainą.

Taip, Vilnius atlaikytų ir Zuoką, o Klaipėda – Vaitkų, tačiau kaina būtų didžiulė.

Tiesą sakant tik dabar pastebėjau simbolizmą: „Z“ ir „V“ – net šiurpas nukratė.

Neatlygintina politinė reklama.