Yra toks keistas anekdotas.

Pasiklydo žmogus miške ir iš nevilties pradėjo garsiai šaukti. Po kurio laiko pasirodė grėsminga didžiulė meška, kuri žmogaus balsu klausia: „Ko tiek triukšmauji?“ Žmogus: „Noriu, kad mane kas surastų.“ Meška nustebusi: „Radau. Ar lengviau nuo to tapo?“

Vis bandau įsiklausyti ir suprasti tuos žmones, kurių pažiūroms negaliu pritarti. Prisipažįstu, kartais įsiklausyti lengviau nei suprasti. Pateikiu dešimt vien per pastarąsias dvi dienas išgirstų teiginių:

I. Vyriausybė ir vėl gąsdina kažkokiu „omikronu“, kuris ne daugiau pavojingas nei sloga. Viskas tam, jog galėtų įtvirtinti savo diktatūrą. Mūsų valdžia nieko nesiskiria nuo Lukašenkos režimo.

II. Vyriausybė neleistinai pasyvi ir nesiima būtinų veiksmų „omikrono“ prevencijai. Bijo išbarstyti savo populiarumo likučius. Galėtų pasimokyti iš Italijos ir kitų valstybių Vyriausybių.

III. Jei ne skiepas, šiemet būčiau pakilęs į pasaulio tenisininkų elitą.

IV. Kodėl tėvams medicinos ekspertai ir politikai gali nurodinėti, kaip rūpintis savo vaikų sveikata? Mes juk nenurodinėjame jiems, kaip gydyti. Žmonės turi gerbti vieni kitus.

V. Visi mokame sveikatos draudimo mokesčius, todėl, nors aš neprivalau paisyti gydytojų nuomonės, jie privalo mane išgydyti nuo visų ligų. Tai jų pareiga.

VI. Aš kalbėjau su vienu pažįstamu, tai jis sakė, kad iš tiesų tos kalbos apie kovido reanimacijų dramas yra pramanai. Medikai gauna papildomus pinigus iš valdžios, kad taip pasakotų.

VII. Daugiau žmonių miršta nuo skiepų, nei nuo kovido. Kažkur apie tai skaičiau.

VIII. Kodėl gabi studentė, kuri paprasčiausiai netiki skiepais, turi būti stumiama į akademines atostogas? Jei kiti baiminasi susirgti, tegu jie ir daro pertraukas savo studijose.

IX. Tik tėvai žino, kas jų vaikams geriau. Mūsų seneliai gyveno be skiepų nuo kovido, tėvai nesiskiepijo nuo kovido, mes nesiskiepijame, todėl ir vaikai turi gerbti tradicijas.

X. Vyriausybė beširdiškai elgiasi su migrantais (patikslinimas – taip rašo žmogus, kuris prieš keletą mėnesių piktinosi, kad Lietuvoje „atviros durys“ migrantams ir reikalavo ginti nacionalinius interesus net ginklų salvėmis.).

P.S. Paklausiau vieno aršaus Vyriausybės kritiko, kuris vis dar su manimi bendrauja ir stengiasi perauklėti, ar jo netrikdo kasdien skelbiama mirčių nuo kovido statistika ir tai, kad dauguma pandemijos aukų nepasiskiepiję. Jis nusijuokė, kad esu labai naivus ar tyčia nenoriu suprasti – visa statistika suklastota. Visi esą žinome, kiek žmonių mirė nuo skiepų, visi esą žinome, kad gydytojams iškelta sąlyga, jog rašyti diagnozę „mirė nuo koronaviruso“… Visi, pasirodo, tai žino, tik aš „apsimetu šlangu“.