Rusas poetas, rašytojas ir disidentas Dmitrijus Bykovas, nuodytas ir visaip persekiotas, jau kuris laikas dėstantis JAV, pasiūlė tautiečiams paprastą testą, kuris gali parodyti, kuri valstybė iš tiesų fašistinė. Jei žmogus su plakatu, kuriame bus parašyta „Ne fašizmui“, pasirodys viešai Kijeve ir Maskvoje, kur jis bus sulaikytas? Maskvoje. Ir labai greitai.

Beje, dar viena Bykovo mintis man paliko ypatingą spūdį. Jis palygino Jelciną su Frodu iš „Žiedų valdovo“, kuris turėjo misiją nunešti imperializmo viruso „žiedą“ ir sunaikinti. Tačiau ši misija labai pavojinga, nes |žiedo“ turėjimas griauna žmogų iš vidaus, naikina gerąsias savybes ir išryškina viską, kas bloga. Todėl Jelcino misija išsikreipė ir, priėjęs prie ugninės bedugnės, į kurią turėjo įmesti žiedą, jis palūžo, tačiau Golumas – Putinas, galėdamas galvoti tik apie „žiedą“, įsikibo į Frodo pirštą ir jį nukando, kartu su žiedu. Tai, kas vyksta dabar, tai Golumo kritimas į bedugnę. Taip, jis bus paskutinis „žiedo“ šeimininkas, bet ir sunaikintas bus kartu su juo. Dievo režisūra įspūdinga ir, ko gero, Golumas buvo būtinas įrankis esminiams pokyčiams. Pastarieji vyksta per didžiulį skausmą ir aukas, tačiau ir pokytis yra ypatingas. Tik tada, kai „žiedas“ bus sunaikintas, Mordoras atvirs Rusija (na, paskutinis sakinys jau ne Bykovo.)

Beje, verta paminėti pavyzdį, kaip veikia „sugedęs telefonas“. Vienas britų laikraštis pacitavo gynybos ministro žodžius, kad, matant, kaip viskas vyksta, jis nenustebs, jei Putinas per Pergalės dieną iš tribūnos paskelbs apie mobilizaciją, nes okupantams tragiškai trūksta tiek karių, tiek veiksmingos karinės technikos. Jau netrukus viename iš Ukrainos portalų pasirodė informacija, kad britų ministras prognozuoja, jog jau Gegužės 9 dieną Rusijoje prasidės visuotinė mobilizacija. Tada bent keli ekspertai paaiškino, kad tokia mobilizacija galima tik tada, jei Rusija oficialiai paskelbs karą. Kam bus skelbiamas karas? Visiems Vakarams. Ar tai reiškia, kad oficialiai prasidės Rusijos karas su visais Vakarais ir tai reikš naują eskalaciją? Ar atominio ginklo panaudojimas jau neišvengiamas? Pala… Ar yra ženklų, kad rengiama visuotinė orkų mobilizacija? Ne. Ar britų ministras pasakė, kad turi tvirtus duomenis, jog tokia mobilizacija rengiama? Ne. Ar orkams trūksta karių, idant galėtų kažką pasiekti Donbase? Taip. Ar tai netikėta žinia? Ne.

Mordoro žurnalistai taip pat kryptingai gamina melagienas. Pradžioje žvalgybos šefas Naryškinas paskelbė, kad Lenkijos kariuomenė pasirengusi įžengti į Vakarų Ukrainą ir tai esą reikštų siekį susigrąžinti kažkada Lenkijai priklausiusią teritoriją, kuri dabar yra integrali Ukrainos dalis. Jau kitą dieną buvo paskelbta, kad Naryškinas nesvaičioja, bet remiasi rimta žvalgybininkų analize. Veikiausiai panašia į tą, kad ukrainiečiai skinasi gėles, laukdami orkų išvaduotojų?

Nenori atsilikti ir Mordoro vasalas ir memų „žvaigždė“ Lukašenka. Jis paskelbė apie lenkus ir lietuvius, kurie meldžia prie Baltarusijos sienos maisto. O paskui papildė, kad tai, jog prie sienos nėra minios išbadėjusių vakariečių tik dėl to, kad Lenkijos ir Lietuvos valdžia prievarta visus laiko ir neleidžia vykti prie sienos. Gal Lukašenka tikisi, jog, jei elgsis, kaip „nepakaltinamas“, Hagos tribunole sulauks švelnesnės bausmės?

Na, o Ukrainoje tęsiasi mūšis dėl Donbaso. Okupantų pajėgos skaičiumi čia vis dar lenkia ukrainiečių. Tačiau, jei palygintume motyvaciją ir ryžtą, akivaizdi persvara Ukrainos pusėje. Mordoro vadai vis dar svaičioja apie pasiektas pergales fronte. Tai man priminė anekdotinę situaciją, kai pas seksologą ateina labai garbaus amžiaus vyriškis ir sako, kad kaimynas už jį dar vyresnis, tačiau nuolat pasakoja apie savo meilės žygius. Seksologas gūžtelėjo pečiais ir atsakė: „O kas jums trukdo taip pat apie juos pasakoti?“ Tikėtina, kad ir fiureriui patarėjai teikia „pasakojimus apie beveik pasiektas pergales“.

Okupantams kol kas pavyksta tik siųsti galingas raketas į gyvenamuosius namus įvairiuose Ukrainos miestuose. Kartais šaudoma iš Mordoro teritorijos, kartais iš jūroje esančių laivų. Oficialiai tvirtinama, kad taikomasis daugiausia į karinę infrastruktūrą ir sandėlius su NATO siunčiama technika, tačiau realiai dažniausiai pataikoma į gyvenamuosius namus. Kai rašau šias eilutes, pranešama apie raketų smūgį į Odesos oro uostą. Deja, bet orkų raketų atsargos niekaip neišsenka.

Sunaikintų orkų tankų skaičius jau perkopė tūkstantį. Taip pat, tikėtina, jau kitą savaitę bus numuštas du šimtasis okupantų karinis lėktuvas. Na, jei tankų rezervą orkai turi nemažą – tiesa, ir šiuo atveju svarbu tai, jog sunaikinta dauguma moderniausių tankų, tai lėktuvų netektis ypatingai skaudi. Jie ne tik labai brangiai kainuoja, bet ir pakankamai sudėtinga pagaminti naujus. Jau dabar orkams tragiškai trūksta patyrusių karo lakūnų.

Įvairuoja informacija apie žuvusius kare orkus. Nekelia abejonių, kad jau seniai galima kalbėti apie skaičių, kuris viršija dvidešimt tūkstančių. Nuo operacijos Donbase atnaujinimo kasdien vidutiniškai žūsta apie keturis šimtus.

Primenu, kad prognozavau, jog per operaciją Donbase okupantų nuostoliai pasieks dviejų tūkstančių tankų ir bent trisdešimt tūkstančių nukautų karių ribą. Spėju, kad tokius skaičius jau turėsime gegužės pabaigoje. Tik ar jie privers orkus pasitraukti? Mordoro fiureris kaunasi iki paskutinio orkų kario. Ir iš tiesų, kam jam reikia namo grįžusio pikto, nuo potrauminio sindromo kenčiančio kario?

Kasdien žūva ir ukrainiečių kariai, taip pat taikūs gyventojai. Jau nebeseku oficialios statistikos kurioje skelbiama, kiek žuvo ukrainiečių vaikų. Ji vis vien atskleidžia tik „ledkalnio viršūnę“, nes kasdien girdime apie atrastas masines kapavietes, o dar kiek žmonių liko po griuvėsiais?

Na, o pabaigai – apie Mordoro gyventojų reakcijas į tai, kad kyla gaisrai pasienio regionuose, kad nuskendo flagmanas „Maskva“. Viskas primena dviejų chuliganų pokalbį: „Eikime ir primušime žmones, kurie gyvename tame gražiame name?“ „Puiku, o jei jie priešinsis ir mus prilups?“ „Baik jau. Ne gi jie tokie niekšai, kad pultų mus mušti? Et, kaip žmonės suniekšėjo ir tapo agresyvūs. Gal tada netikėtai juos užpulkime ir gerai sudaužykime. Ir tai bus preventyvus smūgis, nes, priešingu atveju, niekas negali garantuoti, kad jie mūsų nebūtų užpuolę ir apkūlę.“ Beje, rytoj Mordoras žengs į „majovkę“ (gegužės švenčių dekadą), kai daugiau nei savaitę einama į piknikus, kepami šašlykai ir daug geriama. Noriu palinkėti, kad, kai jie išsiblaivys po visko, jie supras, kad liko prie suskilusios karo geldos.