Sekmadienį buvo maloniai šilta, o paskui staiga visa šiluma kažkur išnyko. Ateinantį savaitgalį žada žvarbų ir lietingą orą. Tikras chaosas. Akivaizdu, kad orus prognozuojantys žmonės neturi aiškaus plano, kada ateis vasara. O gal čia kalta komunikacija? Jei nebūtų skelbiamos orų prognozės, tai gal niekas ir nepyktų dėl nepastovių orų?

O dar geriau – kaip bandė daryti keli gudrūs vyrukai – galima apskritai uždrausti žmonėms žiūrėti į dangų, pasakoti, kad orai vis gražėja ir viskas daroma, jog jie būtų tokie, kaip pasakys tie vyrukai. Et, buvo laikai. Kasdien, tarsi gaidžio giedojimas, televizoriuje stovėdavo plikagalvis vyras ir paskelbdavo politinį horoskopą. O dabar reikalaujama, kad patys mąstytume ir dar apie kažkokią atsakomybę kalba.

Prie ko čia atsakomybė? Visi turime teisę į šiltą ir gražų orą. Jei tokio nėra, mūsų teisės pažeidžiamos. O tie, kurie aiškina, kad per lietų padeda skėčiai, meluoja. Nėra jokio mokslinio įrodymo, kad jie padeda. Garsiausias Lietuvos (buvęs) kūno kultūros mokytojas jau seniai atrado, kad grūdinimasis yra kur kas veiksmingesnis nei skėčiai.

Kas galėtų paneigti, kad visa ta orų kaita yra ne kas kita, kaip vieno milijardieriaus sugalvotas sąmokslo planas, kuris Lietuvoje įgyvendinamas per jo politinius čiuptuvus? Paklauskite minėtų dviejų vyrukų – jie sako, kad ne tik niekada nebandė kaip nors žmonių gyvenimo riboti, bet, priešingai, visiems dovanojo šilumą ir supratimą, tačiau žmonės nedėkingos būtybės, tad dabar ir tenka mums visiems kankintis.

Na, o viską galutinai paaiškino toks iškalbus politologas, kuris išsikėlė pamatinį klausimą – kas kaltas? Sąmoningai taip sujauktai atsakinėjo, kad visiems, kam nusibodo skaityti, tapo akivaizdu – kalta valdžia. Genetiškai. Nes joje ne tie.

Beje, šiandien vėl atšilo – veikiausiai valdžia išsigando. Pala, o gal tai tik bandymas nukreipti mūsų dėmesį nuo svarbesnių problemų?