R. Karbauskio šešėlinės Vyriausybės Finansų ministras Valius Ąžuolas paaiškino kodėl jis, negavęs būtino Valdybos leidimo, Seimo sesijos metu atsidūrė Egipte. Pasak Seimo nario, jis visada sąžiningai vykdo savo, kaip parlamentaro pareigas, bet šeima jam yra svarbiau.

Taigi, supraskime, jo atostogos su žmona Egipte yra ne trijų pirštų kombinacija savo priesaikai Seime, bet auka, sukrauta ant „paramos šeimai aukuro“.

Kaip čia neprisiminsi Biblijos siužeto, kai Angelas perspėjo Juozapą, Jėzaus globėją, kad jis imtų Mariją, kūdikį ir bėgtų į Egiptą. Valius Ąžuolas gali sakyti, kad jam taip pat koks nors angelas pasirodė, Šventąjį Raštą beskaitant…

Primenu, kad V. Ąžuolas buvo tas parlamentaras, kuris tvirtino, kad darbas per nuotolį yra ne tik nesąmonė, bet ir pavojus nacionaliniam saugumui. Per pirmąjį nuotolinį Seimo posėdį jis surengė savotišką protesto akciją – atėjo į Seimo salę ir reikalavo „gyvo“ posėdžio.

Kuo visa ta istorija baigsis? Prognozuoju, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija paskelbs, kad Valius pasielgė netinkamai ir įspės šį parlamentarą. Toks įspėjimas nei finansinių, nei kokių nors kitų padarinių pažeidėjui neturės. Nepaisant to, tai yra dar vienas smūgis į bet kokius bandymus restauruoti parlamentaro darbo ir viso Seimo prestižą. Dabar atsiranda dar vienas argumentas tiems, kurie mano, kad Seimo nariai nieko neveikia, bet parazituoja, gaudami kosminius pinigus. Ir dar tada, kai žmonės negali aplankyti savo tėvų, gyvenančių kitame rajone, kai visi skatinami susilaikyti nuo bet kokių socialinių kontaktų, tautos išrinktasis vyksta į egzotinius kraštus ir ramiai aiškina, kad jam yra svarbesnių reikalų, nei tos pareigos, kurias pradėjo iškilminga priesaika.

Cituojant Valiaus kolegą frakcijoje Saulių: „Tragedija!“. Ar išdrįs kaip nors tokį parlamentaro akibrokštą įvertinti jo frakcija? Paaiškės jau kitą savaitę, tačiau spėju, kad ne, nes, deja, ponios Agnės teisybė dažniausiai apsiriboja TS-LKD Statuto studijavimu.